Facebook

Moja duchowa "daily routine"


Kocham swoją codzienną rutynę, choć najbardziej ją doceniam, kiedy z różnych powodów brakuje jej w moim życiu. Akurat ostatnio całkiem się w nią wdrążyłam i chciałabym podzielić się z Wami tym, jak wygląda moja codzienna duchowa rutyna. 

Adam Szustak OP i jego ekipa

Ojca Szustaka poznałam dzięki Happyholic, jeszcze wtedy prowadził on tylko jeden kanał- Langusta na Palmie. Rozpoczęło się od Langusty, a teraz ojciec wraz z braćmi dominikanami prowadzą również Paśnik. Na Paśniku każdego dnia od poniedziałku do piątku pojawiają się kolejne odcinki różnych serii. Odcinki ukazują się zawsze pod wieczór, jednak mi wygodniej oglądać je rano. Zaraz po przebudzeniu serwuje sobie taki odcineczek, a czasami dwa, bo ostatnio na Laguście również pojawiają się nowe odcinki, m.in. super vlogi ojca Szustaka.

Czytania na Paśniku

Od poniedziałku do piątku, codziennie rano pojawia się seria Chlebak, która jest komentarzem do czytań mszalnych. Po Bożym Narodzeniu zmienił się skład prowadzących. Aktualnie czytanie komentuje o. Tomasz Nowak OP, a Ewangelię o.Tomasz Zamorski OP. 
Zaraz po zjedzeniu pysznego śniadanka, odpalam sobie taki odcineczek. Czytam na głos czytania (btw, uwielbiam czytać na głos), a następnie słucham mądrzejszych ode mnie"w te klocki" - ojców.

Komu mogę okazać dziś miłość?

Kolejno odpowiadam sobie na powyższe pytanie. Zastanawiam się, jak będzie wyglądał mój dzisiejszy dzień, biorę do rąk mój Bullet Book, gdzie znajduje się mój harmonogram dnia i szukam miejsc, w których będę mogła okazać miłość innym. Dać innym siebie. 

Myśl przewodnia dnia

Wybieram sobie cytat, zdanie z czytań mszalnych, z którym będę chodzić dzisiejszego dnia. Zapisuję je sobie w kalendarzu przy dzisiejszej dacie i staram się również zanotować je w swojej głowie. Za każdym razem, kiedy sprawdzam coś w kalendarzu napotykam się na te słowa. W wolnych chwilach w ciągu dnia również staram się przywoływać te słowa. Staram się, aby właśnie te słowa stawały się myślą przewodnią mojego dnia.
Każdego dnia na moim instagramie możecie znaleźć owe słowa w opisach pod zdjęciami.


Modlitwa wieczorna

Tu już klasycznie, tzw paciorek. To jakimi słowami się modlę i jakie modlitwy wybieram, to już zależy od dnia i moich potrzeb. 


Wdzięczność

To, w sumie zapożyczyłam od osób, które regularnie praktykują jogę, tj LifeManagerka, Simplife, czy przecudowna Małgorzata Mostowska. Dla mnie jest to przecudowne jak bardzo widać, iż wszyscy należymy do tego samego Boga. 
Codziennie wieczorem, przed snem wypisuję trzy rzeczy, które wydarzyły się tego dnia, za które jestem wdzięczna Bogu.


Tak, czasami potrzebuję oderwać się od rutyny. Nie tylko ja, myślę że każdy z nas. 
Ale ogólnie, te wszystkie powyższe punkty pozwalają mi czerpać wiele radości z życia i przyjmować każdy kolejny dzień jako niepowtarzalny dar.


Komentarze

Popularne posty