Facebook

[Bądź sobą] IntrowertyzmDrugi tydzień Adwentu dobiega końca. Może z tego względu, że oscylujemy, gdzieś w połowie drogi do Świąt Bożego Narodzenia, ten tydzień był dla mnie dość męczący i intensywny. Dlatego ten post będzie krótki, lecz mam nadzieję, treściwy.
Dziś pokrótce o introwertyzmie- zapraszam.

Słowo introwertyzm pochodzi z łaciny i wywodzi się od dwóch słów: intra- wewnątrz, vertere- zwracać się. A zatem introwertyk to osoba, która większą uwagę zwraca na swoje myśli i emocje, aniżeli na świat zewnętrzny. Introwertycy mają szczególną zdolność do budowania relacji z samym sobą- osobą, z którą na 100% będą do końca życia.

Introwertyzm uwiera dość mocno- w końcu żyjemy w świecie głośnym i przebojowym. Społeczeństwo postrzega nas jako mrukliwych, nietowarzyskich i niedostępnych. Czujemy się inni, trochę wykluczeni ze społeczeństwa.

Jesteśmy inni, każdy, kto jest introwertykiem, wie jak to słowo idealnie opisuje sytuację. To właśnie ta inność jest naszą potęgą. To my możemy wyznaczać nowe ścieżki, a nie podążać z tłumem. To my możemy zmieniać ten świat. Dysponujemy wielką potęgą wytyczania nowych dróg.

Bądź sobą- bądź introwertykiem!

Dla tych, którzy odważą się być sobą, szczególnie polecam książkę "Ciszej proszę..."Susan Cain oraz świetny filmik Włodka Markowicza.

Na koniec dodam jeszcze, że najwybitniejsi, którzy zapisali się na kartach historii, to właśnie introwertycy, m.in.: Bill Gates, J.K.K. Tolkien, Abraham Lincoln, Michael Jordan.

Wpis z pierwszego tygodnia znajduje się tutajKomentarze

Popularne posty